День пам'яті жертв Голодомору присвячений мільйонам українців, які стали жертвами організованого сталінським режимом штучного голоду. Бібліотекарі підготували книжкову виставку "Тих днів у пам'яті не стерти і сьогодні..."
   Щороку наприкінці листопада в Україні відзначають траурну дату - День пам'яті жертв Голодомору.       Цього дня ми вшановуємо пам'ять усіх людей, які загинули під час трьох голодоморів у ХХ столітті. Дата встановлена з метою вшанування пам'яті мільйонів загиблих українців, які стали жертвами геноциду радянською владою.
   Цей пам'ятний день було започатковано указом Леоніда Кучми у 1998 році і тепер відзначається щорічно в четверту суботу листопада. В 2023 році День пам'яті жертв Голодомору припадає на 25 листопада.
   Це офіційна дата присвячена пам'яті жертв усіх трьох голодоморів, які були у 1921-1923, 1932-1933 та 1946-1947 роках. Особливо трагічним був Голодомор 1932-33 років, який забрав від 4,5 до 10 мільйонів життів, залежно від різних оцінок.
   Цей Голодомор, організований радянською владою, визнаний геноцидом українського народу у 31 країні світу. Упродовж тривалого часу Радянський Союз заперечував факт масової загибелі українців від штучного голоду. Журналістам заборонялося писати на цю тему. Тільки після здобуття незалежності України було розсекречено архівні документи та свідчення очевидців.
   Масовий голод охопив усі області УРСР, особливо центральні регіони. Найважчим періодом Голодомору була перша половина 1933 року. За наказом Сталіна в українців вилучалося все зерно та будь-які запаси. Від розпачу селяни їли солому, кору дерев, шкіряне взуття, інколи навіть вдавалися до канібалізму.
   Традиційно цього дня організовують загальнонаціональну хвилину мовчання, якою вшановують пам'ять усіх померлих. У храмах України проводяться поминальні богослужіння. У траурну дату організовуються інформаційні заходи та проекти про голодомори.

День пам'яті жертв Голодомору / фото УНІАН