пʼятницю, 1 травня 2020 р.

Конвалія – ніжна чарівність весни - інформаційна довідка

Конвалія травнева – опис, вирощування і догляд у саду

Конвалія травнева - опис, вирощування і догляд у саду
Конвалія – надзвичайно красива, кореневищна рослина. Цінується за красу дрібних дзвоникоподібних квіток, зібраних у поникле суцвіття, що володіє сильним ароматом. Забарвлення пелюсток конвалії залежить від сорту, однак найчастіше пелюстки білі. Суцвіття конвалії розташовані на довгому тонкому квітконосі. Квіти конвалій розпускаються на початку, або в середині травня, в залежності від погодних умов. Не менш красиві гладкі листя конвалії, що мають широколистяну форму і пофарбовані в темно-зелений колір, на листовій пластинці іноді виразно видно жилки. У культурі найбільш часто можна зустріти конвалію травневу.
Конвалія травнева (C. majalis) – трав’яниста багаторічна рослина. Кореневище конвалії повзуче, листки широкі, яйцеподібні, темно-зелені, блискучі. Квітки дрібні, з сильним запахом, витончені, пелюстки білі. Після закінчення періоду цвітіння з’являються плоди конвалії – дрібні червоні ягоди.
Квіти конвалій ростуть на тінистих або наполовину затінених ділянках. Вирощування їх в густій тіні небажане, може скорочуватися кількість квіток.
На фото конвалія травнева, або ще звичайна.
Конвалія травнева.

Застосування конвалії

Конвалію в саду використовують для посадки на квітниках з іншими весняними квітами. Всі частини конвалії отруйні, тому її потрібно захистити від дітей.
Незважаючи на гадану крихкість, квіти конвалій досить витривалі і довго зберігають свіжість у воді. Саме тому їх часто використовують для декорування житлових приміщень. Сильний аромат крихітних квіток може викликати головний біль, тому приміщення, в якому знаходиться букетик конвалій, необхідно регулярно провітрювати.
Крім того, конвалія – лікарська рослина, що використовується в народній медицині. Як засіб, що зміцнює серцево-судинну систему, застосовують настоянку з квіток, листя і стебел.

Догляд, розмноження і шкідники конвалій

У догляді конвалія не вибаглива, все таки – це лісова квітка, отже і в саду для вирощування потрібно підібрати чи створити схожі умови до лісових.
В період активної вегетації ґрунт повинен бути постійно злегка вологим. Тому в суху весну необхідний полив. Бажані періодичні підживлення органічними добривами. Конвалія – рослина морозостійка, зимового укриття не вимагає. Без пересадки конвалія здатна рости на одному місці до десяти років.
Найчастіше конвалії садові розмножують відрізками кореневищ навесні або восени. Насіннєвий спосіб використовується значно рідше. Висівають насіння квіток восени на обране і оброблене місце. Перед посадкою ґрунт слід глибоко опрацювати і дренувати.
Конвалія також відома, як вигонкова рослина. Для вигонки конвалій кореневища викопують з ґрунту у вересні і зберігають в ящиках з торфом або піском в прохолодному приміщенні. На початку грудня їх висаджують у горщики з легким поживним субстратом. Ємності з посадженими кореневищами заносять у теплу кімнату з температурою 20-24 градусів і поливають. Через один місяць з’являються паростки, а на початку лютого рослини починають цвісти.  
У лісі рвати конвалії заборонено,  рослини внесені в "червону книгу" рідкісних рослин . Також заборонена торгівля цими квітами. 
 

Немає коментарів:

Дописати коментар