неділя, 21 січня 2024 р.

«Поділись теплом своєї душі» - День обіймів

      Прості і дружні обійми, здатні підбадьорити і підтримати, сприяти гарному настрою і внести спокій у буденну суєту, яка наповнена не тільки нескінченними турботами, але і всілякими тривогами.
  Міжнародний день обіймів, який відзначається 21-го січня, тому яскраве підтвердження.
  Толерантність і мудрість, здатність щось змінювати на краще і не тільки в своєму житті - це справжній дар. Дуже часто ми задаємося питанням: що нам під силу? Відповідь на це питання до геніальності проста і проходить навіть в площині виникнення цього міжнародного Дня. Безкорисливість і дружелюбність, відкритість і не упередженість, прагнення жити і душевний спокій - те, чого багатьом з нас не вистачає, але це те, що потрібно просто затребувати, просто почати використовувати, так як це все властиво нам. Воно вже закладено в нашій природі.
  У цей чудовий День ми шлемо свої обійми всім, хто нам дорогий, всім кого ми не знаємо, але хотіли б підтримати. Вітаємо всіх з Міжнародним днем обіймів, днем відкритої безкорисливої підтримки, днем небайдужих людей!
  За однією з версій, це свято було засноване у 1986 році у США. Точно невідомо, хто саме його придумав, але, скоріше за все, це були студенти, які прагнули зробити суспільство більш товариським. Поступово День обіймів почали святкувати у різних країнах, організовуючи великі флешмоби на вулицях міст.
  Існує ще одна версія, що таку незвичайну ідею підкинув пастор однієї з протестантських церков – Кевін Заборні. Він стверджував, що американці поводять себе надто стримано та не проявляють своїх почуттів. Таким чином люди намагаються відгородити себе від інших та зберегти свою недоторканість. Дехто взагалі вважає дотики панібратськими відносинами, недопустимими у спілкуванні з незнайомцями. А левова частка людей соромиться виявляти свої почуття на публіці.
  Звичайно, обійми рідних нам людей надають нам сил, підтримують нас та надихають, люди під час обіймів передають одне одному душевне тепло. Обіймаючи, ми відчуваємо що нас люблять. Крім того, користь обіймів підтверджують й медики. Доведено, що обійми підвищують імунітет, а також сприяють емоційному здоров’ю.
  Під час обіймів ми обмінюємося не тільки душевним теплом, а й отримуємо величезну користь для здоров'я. Для цього варто міцно пригорнути як мінімум четверо людей.
«Для виживання людині потрібно, щоб її обнімали 4 рази на день, 8 раз — для підтримки, і 12 — для особистого зростання та розвитку- саме так стверджують американські психологи. Вченими багатьох країн давно доведений факт, що обійми є своєрідним «еліксиром» молодості і довголіття. При тілесному контакті виробляється гормон, який підіймає настрій.
  А ще, викид окситоцину після обіймів має знеболювальний ефект та викликає ейфорію. Обійми покращують роботу серцево-судинної системи, стабілізують кров'яний тиск. Люди, які часто обіймаються, рідше хворіють, адже щирі обійми зміцнюють імунітет. Обійми покращують сон, додають сили, омолоджують, знімають стрес, підвищують самооцінку, рятують від внутрішніх страхів, депресії, самотності. Обійми в ранньому дитинстві роблять нас здатними любити. Діти, які виросли до 7 років без обіймів, можуть виявитися нездатними любити інших.
  Але, щоб сам процес приніс більше позитиву, слід робити це правильно. Малечу потрібно брати на ручки, як коалу. Тоді дитина почуває себе потрібною, захищеною, у повній безпеці. Дитячі рученята на плечах мами чи татка — додають впевненості. Батьків же слід обіймати обома руками зверху.

               Тож обіймайте та обіймайтесь на здоров’я!!

















Немає коментарів:

Дописати коментар