Найбільше свят ми маємо в грудні.
Грудень - місяць свят і очікування дива. Катерини, Андрія, Наума, Варвари, Миколая і Різдво: яка їх історія і що здійснюється й досі
13.12.2022року в бібліотеці сімейного читання для учнів 3 класу СШ №151, вчителька Бондаренко Оксана Анатоліївна, Калюжна Л.Л. провела народознавчу годину про зимові свята. Ці свята розкривають веселу вдачу українців, щедру і щиру душу. Вони - з піснями і танцями (коли завершується піст), а в період посту - це підготовка до Різдва, перевірка прикмет, підбиття підсумків року в стилі народних традицій.
4 грудня - Введення
Введення в Храм Пресвятої Богородиці і Приснодіви Марії. Цей день є дванадесятим святом, тобто одним з дванадцяти головних свят річного кола.
Цього дня вшановують святу великомученицю Катерину, яка прийняла християнську віру і яку через це вбили за наказом тодішнього імператора.
Андрія Первозваного, покровителя молоді, - 13 грудня.
“Андрію, Андрію, на тебе коноплі сію” - так жартували на вечорницях. Так, на Андрія молодь збиралася на вечорниці, веселилася, лузала насіння, жартувала.
14 грудня - Наума. Найкращі інвестиції - у вчення!
Святого вважають покровителем науки. Колись у ці зимові дні діти розпочинали навчання, бо вже закінчувалися вдома всі основні роботи й вони мали вільний час.
17 грудня – Варвари-великомучениці
Свята Варвара, вважають віруючі, має дар допомагати людям, рятувати їх від наглої (трагічної) смерті.
19 грудня – святого Миколи Чудотворця
Весь день напередодні свого свята святий Миколай випікає духмяні солодкі зірочки, які, потрапляючи в його торбину, стають схожими на нього самого. А наступного дня він у пишному кожусі з помічниками-янголами розносить гостинці чемним дітям, виконуючи ще безліч їхніх прохань. Це - одна з численних легенд, яку приписують найшанованішому святому.
Ганни - 22 грудня: жіноче свято, День надії
Або ж Зачаття Праведною Ганною Пресвятої Богородиці. У цей день бездітні батьки моляться до Матері Богородиці, щоб Вона подарувала їм дитину.
Два Різдва - одна радість
Різдво - День народження, якого найбільше очікує, без перебільшення, все населення планети, незалежно від віросповідань, поглядів, системи цінностей і поглядів. Це, власне, той випадок, коли всі деталі не мають значення порівняно із самим святом: народженням Спасителя.За Григоріанським календарем, святкування припадає на 25 грудня, за Юліанським - на 7 січня. Більшість християн усього світу величають народження Сина Божого 25 грудня.
На канікулах всіх бажаючих запрошуємо в бібліотеку, де можна займатися улюбленою справою: погортати дитячі журнали, обміняти книги. Відвідувачі матимуть змогу ознайомитись з книгами про звичаї та традиції українського народу під час зимових свят. Бібліотека запрошує до себе на гості всіх бажаючих!
Немає коментарів:
Дописати коментар