вівторок, 13 грудня 2022 р.

"Грудень - місяць свят і очікування дива" - народознавча година

 

Найбільше свят ми маємо в грудні.

Грудень - місяць свят і очікування дива. Катерини, Андрія, Наума, Варвари, Миколая і Різдво: яка їх історія і що здійснюється й досі

 13.12.2022року в бібліотеці сімейного читання для учнів     3  класу СШ №151,  вчителька Бондаренко Оксана Анатоліївна, Калюжна Л.Л. провела народознавчу годину про зимові свята. Ці свята розкривають веселу вдачу українців, щедру і щиру душу. Вони - з піснями і танцями (коли завершується піст), а в період посту - це підготовка до Різдва, перевірка прикмет, підбиття підсумків року в стилі народних традицій.

4 грудня - Введення

Введення в Храм Пресвятої Богородиці і Приснодіви Марії. Цей день є дванадесятим святом, тобто одним з дванадцяти головних свят річного кола.

7 грудня - Катерини і початок справжньої зими

Цього дня вшановують святу великомученицю Катерину, яка прийняла християнську віру і яку через це вбили за наказом тодішнього імператора.

  Андрія Первозваного, покровителя молоді,  - 13 грудня.

“Андрію, Андрію, на тебе коноплі сію” - так жартували на вечорницях. Так, на Андрія молодь збиралася на вечорниці, веселилася, лузала насіння, жартувала.

 14 грудня - Наума. Найкращі інвестиції - у вчення!

Святого вважають покровителем науки.  Колись у ці зимові дні діти розпочинали навчання, бо вже закінчувалися вдома всі основні роботи й вони мали вільний час.

17 грудня –  Варвари-великомучениці

Свята Варвара, вважають віруючі, має дар допомагати людям, рятувати їх від наглої (трагічної) смерті. 

19 грудня – святого Миколи Чудотворця

Весь день напередодні свого свята святий Миколай випікає духмяні солодкі зірочки, які, потрапляючи в його торбину, стають схожими на нього самого. А наступного дня він у пишному кожусі з помічниками-янголами розносить гостинці чемним дітям, виконуючи ще безліч їхніх прохань. Це - одна з численних легенд, яку приписують найшанованішому святому. 

Ганни - 22 грудня:  жіноче свято, День надії

Або ж Зачаття Праведною Ганною Пресвятої Богородиці. У цей день бездітні батьки моляться до Матері Богородиці, щоб Вона подарувала їм дитину.

Два Різдва - одна радість

Різдво - День народження, якого найбільше очікує, без перебільшення, все населення планети, незалежно від віросповідань, поглядів, системи цінностей і поглядів. Це, власне, той випадок, коли всі деталі не мають значення порівняно із самим святом: народженням Спасителя.За Григоріанським календарем, святкування припадає на 25 грудня, за Юліанським - на 7 січня. Більшість християн усього світу величають народження Сина Божого 25 грудня.
 На канікулах  всіх бажаючих запрошуємо в бібліотеку, де можна  займатися улюбленою справою: погортати дитячі журнали, обміняти книги.  Відвідувачі матимуть змогу ознайомитись з книгами про звичаї та традиції українського народу під час зимових свят.  Бібліотека запрошує до себе на гості  всіх бажаючих!                             


           

Немає коментарів:

Дописати коментар