понеділок, 11 липня 2022 р.

"Хай розквітне Ваша доля, рясно квітами із поля, і піде лихо з бідою, за купальською водою"

  У середині літа українці щороку відзначають давнє слов'янське свято із самобутніми традиціями – Івана Купала. Багато людей відзначають свято так само, як це робили наші пращури - купаються у водоймах, розпалюють великі во У середині літа українці щороку відзначають давнє слов'янське свято із самобутніми традиціями – Івана Купала. гнища та плетуть вінки.

  Згідно з повір'ями, саме в ніч з 6 на 7 липня вся "нечисть" виходить зі свого потойбічного світу в світ живих і блукає серед людей. Слов'яни палили багаття, очищаючий вогонь яких міг відлякати злих духів. Крім того, тільки в цю чарівну ніч зацвітає папороть.

ЧИТАЙТ
  • йде дощ - спека почнеться через 7 днів і триматиметься до кінця літа;
  • небо чисте і багато зірок - восени буде хороший урожай грибів;
  • гроза і грім - до мізерного врожаю горіхів;
  • побачити змію - готуйтеся до неприємностей і проблем;
  • почути зозулю на Купалу - до холодної осені.

               Івана Купала - традиції:

   Найвідомішою традицією ночі вважається купання у відкритих водоймах. Згідно з прикметами, такий обряд допоможе очистити душу і тіло, а також вилікуватися від хвороб. Чудодійною на Івана Купала вважалася навіть роса. Досить було вмитися нею, щоб продовжити свою молодість. 

  Рослини 6 і 7 липня мають цілющі властивості, тому здавна травники збирали їх, щоб приготувати відвари, настоянки та мазі. Дівчата збирали квіти з іншою метою - плели вінки і обереги, які можна було поставити вдома в якості захисту від темних сил.

   Зцілюючим вважається і вогонь - саме тому люди розпалюють багаття, а потім стрибають через нього, позбавляючись від хвороби.         Закохані перестрибують над полум'ям, тримаючись за руки, щоб їх союз був довгим, щасливим і міцним.


Івана Купала 2022-погодні прикмети / depositphotos.com
                                                                                     

Немає коментарів:

Дописати коментар