вівторок, 9 червня 2020 р.

більше читайте книг і все буде гаразд!
Дитячі книжки, які варто перечитати і дітям, і дорослим.


“Кожна людина колись стане настільки дорослою, що знову почне читати казки”, –  казав Клайв С. Льюїс. І це правда.
Адже дитяча література – не лише для дітей і час від часу нам усім варто перечитувати її.
Під час канікул ділимося з вами підбіркою дитячої літератури, яку не варто забувати перечитувати й дорослим.
Маленький принц Антуан де Сент-Экзюпери
Видатний французький письменник Антуан де Сент-Екзюпері був відважним льотчиком. Одного разу на своєму маленькому поштовому літаку він навіть перелетів Атлантичний океан. Це був світовий рекорд. Якось письменник зазнав аварії над Лівійською пустелею. Доки він десять днів ремонтував свій літак, до нього навідувався маленький пустельний лис. Вони заприятелювали. Згодом після тієї пригоди Екзюпері написав свій найгеніальніший твір — казку «Маленький принц»… Проілюстрував книжку відомий український книжковий графік Владислав Єрко. У казці також використано деякі малюнки Антуана де Сент-Екзюпері.

«Королівство Рафінованого Сміху» Роман Росіцький | BizLit 

Якщо ви думаєте, що шпигунські пристрасті вирують лише в Голлівудських кінострічках, то ми хочемо вас здивувати. «Королівство Рафінованого сміху» – це чи не найперший дитячий український шпигунський твір. У казковому королівстві Білонерія заборонили сміх, бо він впливає на працездатність. І тепер люди, хоч і багато працюють, але дуже нещасливі. Та кожна заборона створена для того, аби її оминути. Сміх починає потрапляти в Білонерю контрабандою, але вся вона залишається в стінах головної міської канцелярії. Чи вдасться мешканцям королівства повернути своє право на сміх – читайте в книзі.
Роман Росіцький написав дуже смішну книгу, яка закладає багато думок у голови дорослих. Тому ми радимо почитати цю книгу, гарно з нею відпочити та віднайти той прихований сенс, який заховався між сторінок.

«Гості на мітлі» Володимир Рутківський

Автор екранізованого твору «Сторожова застава» написав цікаву казку в стилі магічного реалізму. Стара відьма разом зі слугою, котом Аристархом, приїздить у своє рідне село. Спосіб для прибуття вона вибрала класичний – ступа з мітлою. Метою відрядження відьми був пошук дівчинки, яку необхідно викрасти на Лису гору. Спочатку все йшло за планом, але коли втрутилися друзі дівчинки, відьмі стало непереливки.
Ця магічна казка здатна розігріти навіть найбільш скам’яніле серце, бо кожна людина колись була маленькою. Юні герої дуже віддані своїй дитячій дружбі та на власному прикладі показують, яка модель поведінки підходить вихованим та порядним людям.

«101 далматинець» Доді Сміт 

Казка, знайома з дитинства.
Історія побачила світ у 1956 році, і з того часу була екранізована, отримала продовження та мультиплікаційну версію. Історія розповідає нам про двох чудових собак-далматинців, що живуть у пана та пані Любеньких. У родині панує щастя й кохання, і його стає навіть більше, коли народжуються п’ятнадцять чудових цуценят. І все в родини гаразд, поки на арену не виходить пані де Ярвол, яка має на меті зробити собі біле плямисте паьто.
Ця книга вже стала класикою дитячої англійської літератури. Видання настільки красиве та гарно проілюстроване, що така книга точно подарує годину цікавого читання та приємних вражень.

«Чарлі і шоколадна фабрика» Роальд Дал 

Чарлі – чи не найкращий хлопчик у своєму місті. Він поважає старших, любить і допомагає батькам, гарно вчиться й має мрію – з’їсти велику шоколадку самому. Але родина Чарлі дуже бідна, тому він має змогу скуштувати шоколад лише раз на рік, а саме у свій день народження. Чарлі зовсім нежадібна дитина, тому він завжди розділяє свою плитку порівну між усіма членами родини. Одного разу в місті лунає звістка – Віллі Вонка, власник найбільшої шоколадної фабрики, вирішив запросити п’ятеро дітей до себе на виробництво! Вхід лише за золотими квитками, що сховані в плитках шоколаду. Ця історія розповість про те, як Чарлі потрапив до фабрики і які відкриття на нього там чекали.
Історія Роальда Дала була успішно екранізована, тому багато хто не звертається до першоджерела для порівняння. Та ми радимо прочитати книгу, а потім влаштувати сімейний перегляд фільму з великою порцією найкращого шоколаду.

«Пригоди Тома Сойєра» Марк Твен

Ще одна класична історія, на якій зростало не одне покоління. Історія маленького непосидючого хлопчика Тома Сойєра не може лишити читача байдужим, бо харизма, відкритість та талант потрапляти в різні історії роблять життя Тома і його бабусі ну зовсім нетривіальним. Одного разу Том стає свідком злочину й саме з цього моменту життя хлопчика зміниться.
Марк Твен створив не одну історію, але саме «Пригоди Тома Сойєра» всі люблять та шанують уже кілька століть. Ми радимо не відкладати в довгий ящик читання цього оповідання, а звернутися до нього найближчим часом, бо це дійсно квиток у дитинство для кожного.

«Диваки і зануди» Ульф Старк

Історія Ульфа Старка «Диваки і зануди» розповідає про дванадцятирічну дівчинку Симону, життя якої робить крутий поворот. Вона переїздить із мамою до нового будинку до вітчима, їй доводиться змінити школу, а ще й улюблений пес зник. Коли в школі дівчинку приймають за Симона, вона охоче приймає цю версію й починає удавати із себе хлопчика. Але, усе стає недоречним, коли Симона закохується.
Ця книга дуже тепла й легка, читати її приємно, як і всі інші книги Ульфа Старка. Родинне тепло, перше кохання, радість і туга за тим, кого треба відпустити – саме ці почуття розкриваються на сторінках книги. Тому, ми радимо її тим, хто полюбляє родинні історії та шкільну романтику.


«Таємний сад» Френсіс Бернетт

«Таємний сад» занурює читача в історію життя маленької дівчинки, яка в зовсім юному віці втратила батьків. Звісно, дівчинка обурюється на увесь світ за те, що залишилася сама-одна, втрачає надію, але доля заводить її в таємничий сад, який повністю змінює її світосприйняття.
Ця історія бринить дивами – простими і зрозумілими. Такі книги полишають глибокий слід і душі людини та формує бачення навколишнього середовища. Недарма кажуть, що краса ховається в очах людини, яка дивиться на світ і сприймає його.

«Дикі лебеді», Ганс Христіан Андерсен
Ми звикли, що казка закінчується щасливо, коли в ній з’являється прекрасний принц і розбиває злі чари й підступи то ніжним цілунком, то гострим мечем. Але тут усе навпаки – рятівницею виявляється королівська донька Еліса, яка завдяки своїй відданості і відвазі повертає людську подобу дванадцятьом своїм братам-принцам, яких зла мачуха перетворила на диких лебедів.
«Дикі лебеді» – це ніжна й красива (хоча й не без жорстокостей) казка про сестринську любов, яка дає терпіння й силу долати перешкоди, плести голіруч сорочки із кропиви і вірити у найкраще, щоб тільки порятувати найдорожчих людей.

«Хроніки Нарнії» Клайв С. Льюіс
Незвичайна країна, де звірі можуть говорити, де плоди особливого дерева можуть зцілювати найсильніші недуги, де закони любові завжди сильніші, ніж закони зла, – Нарнія. Одного разу потрапивши у неї крізь двері чарівної шафи, маленька Люсі Певенсі приводить туди своїх братів і сестру. І вони у різний спосіб повертатимуться туди знову і знову впродовж семи книжок-історій, то разом, то поодинці, мінятимуть на краще життя нарнійців і свої власні.
Нещодавно усі сім історій легендарного циклу про життя Нарнії вийшли під однією палітуркою з оригінальними ілюстраціями Пауліни Бейнс, створеними до першого видання. І це чудова нагода відчинити двері до цього казкового світу, зануритися у пригоди героїв і відновити свою віру у добро, щирість, справедливість і любов.

«Матильда» Роальд Дал
Геніальна дитина – мрія багатьох батьків. Але коли суперрозумна і мегарозвинена донька народжується у винятково обмеженій і міщанській родині, це стає проблемою для обох сторін. Матильда – саме така дівчинка: скажімо, вона дуже рано навчилася читати й самостійно ходити до бібліотеки, поки її мама проводить дні і ночі перед телеекраном з серіалами і дурнуватими телешоу. І поки Матильда тихенько собі читає, це, в принципі, нікого не турбує. Але коли дівчинка починає задавати питання/висловлювати власну думку, це напружує батьків, які вкрай неохоче напружують власні розумові звивини.
Тому вони віддають доньку «на перевиховання» до школи, де директорує вкрай жорстока і груба пані Транчбул. Є хороша новина: у своїй вчительці Матильда знаходить споріднену душу. І погана: Транчбул все-таки головна, і її всі бояться! Крім Матильди, яка опирається жорстокості директорки з допомогою…магії.
«Матильда» у 1988 році була визнана найкращою книжкою для дітей. Попри те, що вона не тільки про дитячу магію. А й про те, як насмілитися дати відсіч тиранам, самодурам і «системі» врешті-решт.

«Тореадори з Васюківки» Всеволод Нестайко
Які пригоди можуть придумати, спланувати, знайти на свою голову двоє кмітливих, енергійних і небоязких хлопців? Герої найвеселішої повісті Всеволода Нестайка Ява Рень і Павлуша Завгородній найзвичайнісінький день легко перетворять на гостросюжетний фільм зі спецефектами. То влаштовують кориду на сільському вигоні, то копають на городі метро, то будують піраміду з кавунів (і хоронять у ній «фараона»), то оселяються на безлюдному острові, то «підкорюють» Київ і знімаються у кіно.
Написана майже півстоліття тому, повість-трилогія досі не застаріла, не втратила живості і актуальності. Тим паче, що в останньому виданні автор позбувся «радянських» натяків і незнайомих сучасним дітям деталей і додав кілька нових сюжетів. Пригодами сільських хлопчаків досі зачитуються і їхні однолітки з найвіддаленіших куточків країни й великих міст, і дорослі, які хочуть пригадати, яким веселим, цікавим і неповторним може бути життя, коли ти дитина.

«Країна Мумі-Тролів» Туве Янссон
Симпатичні створіння, котрі населяють країну Мумі-тролів, – дуже милі й незвичайні, але цілком по-людськи наділені найрізноманітнішими рисами. Привітні, щедрі й добрі, вони бувають буркотливими та трішки жадібними, можуть заздрити, лінуватися і капризувати. Але дрібні вади не псують загальну приємну атмосферу, яка панує поміж них.
«Країна Мумі-Тролів» – це не одна книга, а ціла серія із дев’яти повістей. У них герої багато мандрують, відкривають дивовижні місця, здійснюють мрії, знаходять нових друзів, з якими легко долають різноманітні перешкоди й небезпеки. І знають, що наприкінці навіть найбільш втомливої подорожі, на них чекатиме гостинний будиночок Мумі-Тролів та добра і привітна Мумі-Мама, яка зігріє обіймами, лагідними словами і найсмачнішими у світі частуваннями.
  Шановні наші читачі, рекомендуємо почитати!

 Архівні фото.

Немає коментарів:

Дописати коментар