пʼятниця, 30 травня 2025 р.

"Хай буде дитинство щасливим моє і усіх дітей світу" - свято



    1 червня - Міжнародний день захисту дітей — свято, покликане привернути увагу до проблем дотримання прав дітей — зокрема їхнього права на життя і свободу думки, можливості здобувати освіту. Цей важливий день вкотре нагадує, про те, що потрібно робити все можливе задля забезпечення гідних умов життя, освіти й відпочинку для дітей, а також задля їхньої безпеки, надійного захисту дітей від насилля та експлуатації.

   З нагоди відзначення Міжнародного дня захисту дітей, 29 травня 2025 року в Бібліотеці-філія сімейного читання відбулося свято "Хай буде дитинство щасливим моє і усіх дітей світу", для   дітей Ліцею №151. Та була підготовлена святкова книжкова виставка "Місце зустрічі - країна дитинства".  Діти вирізали долоньки,  складали з них сонечко. Всі діти активно брали участь у святкування та отримали в подарунок кульки.

                                              


                                                    





                                                           
                                                                                               














четвер, 29 травня 2025 р.

«Чарівне царство книг» - Екскурсія в бібліотеку

  28 травня 2025 року учні 1-А класу Ліцею №151, вчителька Бондаренко Оксана Анатоліївна завітали в Бібліотеку-філія сімейного читання на екскурсію   «Чарівне царство книг».  Мета:  розширити уявлення дітей про бібліотеку, ознайомити з правилами користування бібліотекою, викликати бажання стати активними читачами, виховувати у дітей почуття особистої відповідальності за книгу, навчити берегти і любити книги, розвивати потребу в знаннях. Учнів ознайомили з дитячими книгами, періодичними виданнями. Яскравий книжковий світ здатен  навчати,  дивувати, надихати на нові пригоди, на здійснення мрій. В дружній атмосфері наші маленькі гості показали себе справжніми знавцями і любителями читання під час вікторини.Особливе захоплення  викликали книги про морських жителів, світ динозаврів та дитячі яскраві журнали.  Діти активно приймали участь у вікторинах, іграх, поринули в чудовий казковий світ.
Всім діткам сподобалась екскурсія   посмішки та радісні оченята говорили  про це.

                                                                    










вівторок, 27 травня 2025 р.

"Читання без меж: діти та дорослі разом"

    Чудова ідея для заходу! Книга справді може стати мостом між поколіннями, створюючи спільний простір для спілкування, навчання та натхнення. Ось кілька форматів, які можуть зробити подію інтерактивною та захопливою.

Книги пов’язують людей між собою.

Цілі заходу: Популяризація читання – показати дітям і дорослим, що читання може бути веселим, емоційним та об’єднуючим. Зміцнення сімейних та міжпоколінних зв’язків – сприяти спілкуванню між дітьми та їхніми батьками, бабусями й дідусями. Формування позитивного ставлення до бібліотеки – бібліотека не лише місце для книг, а й затишний куточок для сімейних зустрічей та навчання.
Книги пов’язують людей між собою.
Цілі заходу: Популяризація читання – показати дітям і дорослим, що читання може бути веселим, емоційним та об’єднуючим. Зміцнення сімейних та міжпоколінних зв’язків – сприяти спілкуванню між дітьми та їхніми батьками, бабусями й дідусями. Формування позитивного ставлення до бібліотеки – бібліотека не лише місце для книг, а й затишний куточок для сімейних зустрічей та навчання.

     

                                  



                                        



понеділок, 26 травня 2025 р.

"Київ очима дітей" - Пізнавальна година

   Київ – це місто з багатою історією та цікавими фактами, які захоплюють дітей! 26 травня 2025 року бібліотекарі ознайомили учнів  ГПД Ліцею №151, вчителька Лимар Христина Ігорівна з цікавими фактами нашого міста.
З 22 до 30 травня представлено книжкову виставку - "Мій рідний Київ".

Найглибша станція метро у світі – станція «Арсенальна» має глибину понад 105 метрів.

                                                  Каштани – символ Києва – їх тут дуже багато, і навесні вони розквітають, створюючи неймовірну атмосферу.

   Київ – місто-герой – за заслуги під час Другої світової війни місто отримало це почесне звання.

   Перший трамвай у Російській імперії – саме в Києві вперше почали їздити трамваї.

   Києво-Печерська Лавра – одне з найвідвідуваніших місць у Києві, щороку сюди приїжджає близько мільйона туристів

   Золоті ворота – одна з найкрасивіших станцій метро в Європі.

   Київ у XI столітті – тоді він був найбільшим містом Європи, а його населення перевищувало кількість жителів Лондона у 50 разів.

   Київський фунікулер – це один із найстаріших фунікулерів у Європі, він працює з 1905 року і з'єднує Поділ із Верхнім містом.

   Пам’ятник їжачку в тумані – у Києві є унікальний пам’ятник, присвячений персонажу з відомого мультфільму. Він знаходиться неподалік Золотих воріт.

   Міст закоханих – у Києві є міст, де закохані залишають замки як символ своєї любові.

Київський велетень – у місті є дуб, якому понад 900 років! Він росте в Голосіївському парк.

Таємничі печери Києво-Печерської Лаври – у цих печерах жили монахи ще понад тисячу років тому, і вони зберігають багато історичних таємниць.

Музей води – тут можна побачити величезну мильну бульбашку, в яку можна навіть залізти.









вівторок, 20 травня 2025 р.

Україна сьогодні: через книжки й діалог - Бібліотечний урок

   У ці непрості часи дітям важливо знати про те, чим живе наша країна. Про сьогоднішніх героїв треба  читати в книжках, дізнаватися через живі історії, впізнавати серед тих, хто поруч, хто з твого міста, з твоєї школи...                                             В  Бібліотеці- філія сімейного читання 20 травня 2025 року провели для читачів бібліотечний урок "Україна сьогодні: через книжки й діалог", та  розповіли  про важливість читання  українською  мовою,   яка є нашою зброєю,  яка сьогодні рятує не менше, ніж бронежилет військового.

   Існує ще таке поняття, як якість читання. Тобто важливо читати вдум­ливо, уміти формулювати головну думку твору, обмірковувати прочитане,  звертати увагу  на сюжет, на художні особливості твору.
   Кожна цивілізована держава турбувалась про створення книг.

  Читайте! В   школі і вдома, наодинці чи з друзями або батьками. Хай не буде у вас жодного дня, коли б ви не прочитали хоча б однієї сторінки з нової книжки. Людина, яка любить і вміє читати, - щаслива людина,  навколо неї завжди багато розумних, доб­рих і вірних друзів, друзі ці - книжки.

                                              
                                                                                                                                                  




      

                       В нас завжди людно, весело, комфортно, зручно!

                 Нас тут люблять, чекають! 










понеділок, 19 травня 2025 р.

"Різні, але єдині" - Патріотична година

   

   В Україні встановлено новий день – День міжнаціональної злагоди і культурного розмаїття, яке щорічно відзначатимуть 21 травня. Відповідний Указ підписав Президент України Володимир Зеленський.
19 травня 2025 року в кабінеті ГПД для учнів Ліцею №151 бібліотекарі провели патріотичну годину "Різні, але єдині".

   Розповіли дітям, що Україна завжди була і залишається багатонаціональною країною, де кожен народ робить свій унікальний внесок у її культуру, розвиток та захист незалежності.Цей день є також символом спротиву знеособленню, яке несе оскаженіла імперія. В Україні багато людей, яких у минулому позбавили свого етнічного коріння, бо були часи, коли небезпечно було бути поляком, німцем, євреєм чи представником іншої національності. День міжнаціональної злагоди і культурного розмаїття якраз про те, що люди відновлюють пам’ять про своє етнічне походження і водночас усвідомлюють спільність усіх націй у річищі єдиної політичної нації.

   Україна багатонаціональна, багатомовна, ми — різні , але Україна - єдина. Пам’ятаємо, не забуваємо і цінуємо нашу Батьківщину.

Збережемо наш патріотизм, віру та силу духу , єдності для наступних поколінь.