четвер, 27 січня 2022 р.

«Бій за майбутнє України» - тематична полиця

"Пам’ятати своїх героїв дуже важливо,

адже герої – це ті найкращі, яких ми втрачаємо..."

В.Вятрович

 

29 січня 1918 року українці стримали наступ ворога на Київ, проявивши жертовність і героїзм заради незалежності України. Ця героїчна боротьба молодих вояків затримала ворога на чотири дні. Таким чином добровольці утримали столицю на час, необхідний для укладання Брест-Литовського миру, який de-facto означав міжнародне визнання української незалежності. Тіла 28-ми студентів-захисників перевезли до Києва та перепоховали на Аскольдовій могилі. На похороні М. Грушевський назвав юнаків, які загинули в нерівній боротьбі, героями. Того ж року П. Тичина написав вірш «Пам'яті тридцяти».
Минуло багато років, а ми знову змушені обороняти власну незалежність ціною людських жертв. 
З  24.01 по 31.01.2022 року в бібліотеці сімейного читання для своїх користувачів підготовлена тематична полиця "Бій за майбутнє України", яка висвітлює цю історичну подію. 

                                                    


пʼятниця, 21 січня 2022 р.

«У єдності сила» - бесіда до Дня Соборності України

20 січня 2022 року в Бібліотеці сімейного читання підготували і провели бесіду - "У єдності сила", присвячену Дню Соборності України. Бібліотекар Дегтярьова В.А. розповіла дітям про історію свята.
В українському національному календарі 22 січня займає одне з ключових місць, тому що саме 22 січня 1918 року Універсалом Центральної Ради було проголошено незалежність Української Народної Республіки. В цей зимовий день 1919 року в місті Хуст на закарпатських народних зборах було прийнято рішення про возз’єднання Закарпаття з Великою Україною. А вже 22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві було проголошено Акт возз’єднання (злуки) українських земель в єдину Україну. У День соборності головною традицією є створення "живого ланцюга". А перший "ланцюг" українці створили 21 січня 1990 року. Це була одна з найбільших у Центральній і Східній Європі масових акцій.